Tam Diş Protezleri


Tam diş protezleri, tam diş kaybı durumunda kullanılan bir diş tedavi yöntemidir. Tam diş protezleri, üst çenedeki tüm dişlerin veya alt çenedeki tüm dişlerin yerini almak için tasarlanmış yapay dişlerden oluşur. Bu protezler, diş etlerine oturan bir protez tabanı ve proteze tutunmasını sağlayan bir çeşit tutucu mekanizma içerir.
Tam diş protezlerinin yapım süreci genellikle aşağıdaki adımları içerir:
 
  • Ön Muayene: Diş hekimi, dişlerin ve çene yapısının detaylı bir değerlendirmesini yapar. Öncelikle dişlerin çekilmesi gerekiyorsa, bu işlem gerçekleştirilir.
  • İzlenim Alma: Diş hekimi, çene yapısının doğru bir modelini oluşturmak için diş izlenimleri alır. Bu, protezlerin doğru bir şekilde uyum sağlamasını sağlar.
  • Renk ve Şekil Seçimi: Diş hekimi ve hastanın birlikte çalışarak, protezlerin doğal dişlere uyumlu olacak şekilde renk ve şekil seçimini yaparlar.
  • Geçici Protez: Protezlerin yapım süreci sırasında, hastanın kullanması için geçici bir protez hazırlanır. Bu, dişlerin çekildiği ve protezlerin tamamlanma sürecindeki dönemdeki geçici bir çözümdür.
  • Protezlerin Yapımı: Diş izlenimlerinin alınmasının ardından, dental teknisyenler laboratuvar ortamında protezleri yapmaya başlarlar. Protez tabanı ve yapay dişler, hastanın çene yapısına ve ölçülere uygun olarak oluşturulur.
  • Protez Uygulaması ve Ayarlama: Protezler tamamlandığında, diş hekimi protezleri hastanın ağzına yerleştirir ve uygun bir uyum sağlaması için gerekli ayarlamaları yapar. Protezlerin rahat ve doğru bir şekilde oturması önemlidir.
Tam diş protezleri, diş eksikliğinin fonksiyonel ve estetik sorunlarını çözer. Protezler, doğru bir çiğneme fonksiyonu, konuşma yeteneği ve gülümseme estetiği sağlar. Protezlerin bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmalı, ağız hijyenine dikkat edilmeli ve diş hekiminin önerdiği kontroller takip edilmelidir.

Öne çıkan Tedavilerimiz

Ortodontik Tedavi
Hollywood Smile
Diş Beyazlatma
Zirkonyum Porselen
Çocuk Diş Tedavisi
Estetik Diş Hekimliği
İmplant Tedavisi
Lamine Uygulaması
Botoks
Diş ve Çene Cerrahisi

Öne çıkan Tedavilerimiz

Hollywood Smile
Çocuk Diş Tedavisi
Botoks
Lamine Uygulaması
İmplant Tedavisi
Diş ve Çene Cerrahisi
Zirkonyum Porselen
Diş Beyazlatma
Estetik Diş Hekimliği
Ortodontik Tedavi

Bize Ulaşın

Hastalarımıza  ve hastalarımızın ağız ve diş sağlığına önem veriyoruz. Mesai saatleri içinde bizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi

: 09:00 – 18:00

Salı

: 09:00 – 18:00

Çarşamba

: 09:00 – 18:00

Perşembe

: 09:00 – 18:00

Cuma

: 09:00 – 18:00

Cumartesi

: 09:00 – 16:00

Adres & İletişim

Şekerhane Mah. Tevfikiye Cad. Premium Alanya Apartmanı No: 25 Dükkan No:35 Alanya/ANTALYA